Penzion Bernardýn

WiFi

Televize

Vinné degustace

Parkování

Obec Bořetice a okolí

Vinné sklípky a Svobodná spolková republika Kraví Hora.

Obec Bořetice leží v mírně zvlněné krajině na úpatí Ždánického lesa. Protéká tudy říčka Trkmanka, místně zvaná „Svodnica“. Nejznámější lokalitou je Kraví hora, kde se nad řadami 270 vinných sklepů zvedají svahy úrodných vinohradů. Známá je i přírodní rezervace Zázmoníky, se vzácným včelníkem rakouským a jinými chráněnými druhy rostlin.

Bořetice jsou významnou vinařskou obcí se 170 ha vinic. Nejčastější pěstované odrůdy jsou Ryzlink vlašský, Veltlínské zelené, Neuburské a Müller Thurgau. Vysokých kvalit dosahují červená vína Modrý Portugal, Svatovavřinecké, Frankovka a další.

Zdejší oblast prostě nabízí vše, co turisty na jižní Moravu láká. Vinné sklípky s možností ochutnávek, cykloturistiku, pěší turistiku, kulturní a historické památky, romantiku, bohatý folklór.

Obec je součástí dobrovolného svazku okolních obcí „Modré Hory” (Bořetice, Němčičky, Kobylí, Vrbice, Velké Pavlovice) a v každé najdete řadu zajímavostí a lákadel. Cyklostezky spojující tyto obce měří 31 km, převýšení je 143 m a do širokého okolí lze nahlédnout ze dvou nových rozhleden.

Platí zde pravidlo, že z mikroregionu Hustopečsko není nikam daleko. 15 km vzdálené Pálavské vrchy jsou doslova rájem milovníků neporušené přírody. Pod Pálavou ležící Novomlýnská jezera s rozlohou 3 000 ha skýtají spoustu možností k rekreaci a vodním sportům. Po překonání 20 km se ocitnete v perle památek zapsaných do seznamu UNESCO – Lednicko Valtickém areálu. Rodiče s dětmi jistě potěší 25 km vzdálená ZOO v Hodoníně, plná exotických zvířat „ala Safari“.

Zkrátka nepřijdou ani milovníci letectví, neboť se svými miláčky mohou od roku 2009 přistát přímo pod vinnými sklípky na nově otevřeném travnatém letišti Kraví hora. Perfektní koupání v 50-ti metrovém bazénu nabízí 2km vzdálená obec Němčičky a pokud sem zavítáte v zimních měsících, pak zde lyžaři naleznou nejníže položenou sjezdovku v celé Evropě, včetně umělého osvětlení a stravovacího zázemí. Abyste vše stihli navštívit, jsou Vám v našem penzionu k dispozici 3 pánská a 3 dámská jízdní kola.

Těm, kdo preferují pěší a cykloturistiku jsou k dispozici stovky kilometrů upravených a značených tras. Bořetice protínají tři oficiální trasy cyklostezek: MODRÉ HORY, KRAJEM ANDRÉ a MORAVSKÁ VINNÁ.

Pro cyklisty máme připravena jízdní kola k zapůjčení v penzionu. Start jejich trasy doporučujeme u barokního kostela sv. Anny, který se nachází na nejvyšším místě v Bořeticích.

Rodiny s dětmi a zájemci o kulturu jistě neopominou navštívit Perlu Moravy, kterou je Lednicko-valtický areál.