Degustace vín

Degustace vín ve vinařství Chrástek

Milovníkům vína, kteří se rozhodnou navštívit naše vinařství, jsou po většinu roku dveře otevřené. Rádi vám ukážeme sklep, kde víno připravujeme a kde zraje, ale i nový stylový sklep s možností posezení až pro 40 osob.

Rodinné vinařství Chrástek bylo založeno v roce 2002, navázali jsem tak na své předky a dnes obhospodařujeme 6 ha vinic.Od roku 2008 byl zahájen přechod na ekologické zemědělství, což znamená že nepoužíváme žádné pesticidy ale pouze přírodní přípravky.

Vinice se nacházejí na několika viničních tratí, jako jsou např. Čtvrtě, Kraví hora, Terasy. Pěstujeme zde hrozny červených odrůd: Frankovka, Rulandské modré, Svatovavřinecké, Zweigeltrebe, Cabernet Moravia, Dolfender, Cabernet Sauvignon, André a také bílých: Chardonnay, Ryzlink rýnský, Tramín červený, Sauvignon, Neuburské, Rulandské šedé, Solaris, Hibernal.

Jsme součástí Kravihorské republiky, kde naleznete na 260 vinných sklípků. V roce 2000 došlo k založení recesistické republiky Kraví hora.Ta má svoji vládu, prezidenta, platidlo a dnes se bez nich neobejde žádná kulturní a recesistická akce v obci.

 

Menu č. 1

Řízenou degustaci vybraných odrůdových vín z naší produkce. Teplá večeře – naše specialita je mix pečeného masa (vepřové pečené koleno, žebírka, a kuřecí maso) a hovězí guláš, ale na požádání připravíme také menu podle vaší vlastní objednávky. Součástí menu je minerální voda, káva, čaj, slané pečivo a studené občerstvení formou švédského stolu. Po celou dobu neomezená konzumace jakostních vín.

Základní cena 850 Kč za osobu. (minimální počet osob 8)

Menu č. 2

Řízená degustace vybraných odrůdových vín z naší produkce. Studené občerstvení formou švédského stolu, minerální voda, káva, čaj, slané pečivo. Po celou dobu neomezená konzumace jakostních vín.

Základní cena 750 Kč za osobu. (minimální počet osob 8)

 

K poslechu a tanci hraje reprodukovaná hudba. Je možnost objednat si také cimbálovou muziku nebo harmonikáře.

Doba pobytu ve sklípku cca 7hodin. Prodloužení možné 1000 Kč/1 hod.